Sıkça Sorulan Sorular

Hedefiniz Nedir? Neden Daha İyi Yüzmelisiniz?

Hedefler farklılık gösterebilir. Bazıları için havuzda sadece 25m yüzebilmek yeterli olurken, bazıları için 1km ve üzerindeki mesafeleri belirli bir zaman aralığında tamamlamak gerekli olabilir.

Hedefiniz ne olursa olsun, yüzerken su ile mücadele etmeden,  her bir kulacın keyfini çıkararak yüzebilmek için daha iyi bir teknikle yüzebilirsiniz.

 

TI’ı Nerede ve Nasıl Öğrenebilirim?

Total Immersion tekniğinin size uygun olduğunu düşünüyorsanız, Yüzme Atölyeleri’ne katılmak için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Total Immersion bir alıştırmadır, öğrendiklerinizi deneyimlemeniz ve pratik yaparak öğrenmeniz gereklidir.

Yüzme Atölyeleri Sayfası için bağlantı

 

Atölye Derslerinde ve Açık-Su Kamplarında Ne Yapılıyor?

Yüzme Atölyelerinde yüzücülerin tercih ettiği çalışma şekline bağlı olarak farklı seviyelerde çalışmalar yapılıyor. Havuzda yapılan çalışmalarda uzun mesafe yüzme yapılmıyor, havuz tekniği çalışmak için konforlu bir ortam sağlar. Havuzda mesafe yüzmek koşu bandında koşmak gibidir.

Uzun mesafe yüzmek isterseniz açık su kamplarımıza gelip farklı su ve hava koşullarında istediğiniz ve de yüzebileceğiniz herhangi bir mesafeyi güvenli bir şekilde bitirebilmek için gerekli eğitimi alabilirsiniz.

 

İşe Yarıyor Mu?

Evet, işe yarıyor. Total Immersion (TI) dünyanın en büyük ve en iyi bilinen yetişkin-yüzme iyileştirme programıdır. Son 30 yılda ABD’de geliştirilmiştir ve 30 farklı ülkede, 200 yüzme antrenörü bulunmaktadır. Eğer 25m’yi duraksamadan tamamlayabiliyorsanız dünyada tek başına yüzemeyen %80 lik kısımdan daha şanslınız demektir.

 

TI Neden Farklı?

Total Immersion (TI) sadece yüzme tekniği değil ayrıca nöro masküler eğitim tipi olduğu için farklı. Kasların ve beynin bütünleşik olarak hareket ettiği, sinir sisteminin de dahil olduğu mikro becerilerle öğretme ve yüzücülere problem çözme imkanı sunduğu için farklı.