Yaşam Boyu Yüzün!

Yüzmeye yeni başlamak, duraksamadan 25m veya 50m ya da daha uzun mesafeye gitmeyi hedefliyorsanız ve de yüzerken verimliliğinizi bununla birlikte hızınızı artırıp, hedefiniz doğrultusunda yüzmek istiyorsanız, yüzme atölyelerimiz, hedefe giderken size yol gösterecektir.

Yüzme Atölyelerimiz, deneyimli triatletler, açık su yüzücüleri dahil sağlık ve eğlence için ya da ilk sportif yarışına hazırlanan herkes için uygundur.

Denge ve Akış Kursu

Verimli, zarif ve hızlı yüzmenizi sağlayacak iki temel beceriyi öğreneceksiniz.

Denge ve Akış Kursu Hakkında

AÇIKLAMA

  Denge ve Akış Kursu serbest stil ile yüzmede hedeflerinizi gerçekleştirmenizi sağlayacak ve  sağlıklı yaşamın tadını çıkarmanızı sağlayacak kulacı oluşturmanıza yardım edecektir. Kurs planına su üstünden tek açıdan çekilerek yapılan, video analizi dahildir.

KURSA KİMLER KATILMALI?

 • Yardım almadan 50m serbest stilde yüzebilen ve yüzme alışkanlıklarını değiştirmek isteyen yeni yüzücüler,
 • Kendi kendisine antrenörlük eden fakat uzman tavsiyesine ve yardımına ihtiyaç duyan yüzücüler,

Yüzme Atölyesi Ne Demek?

Yüzme Atölyesi, en az 1 antrenör ve antrenörün kalite seviyesini koruyarak her bir yüzücü ile ilgilenebilmesini sağlamak için en fazla 4 yüzücünden oluşan çalışma ortamıdır. Yüzme Atölyesi, Total Immersion Yüzme metodunun deneyimlenebileceği bir alıştırmadır. Kişisel olarak deneyimlenmesi gereken, öğretilen becerilerin akıl ve vücut ile bütünsel olarak algılanması gereken, kurstan sonraki haftalarda da çalışma isteyen bir tecrübedir.

KURSTA NE ÖĞRENECEKSİNİZ?

Kurs boyunca yorulmadan uzun mesafeleri yüzmenizi sağlayacak 2 temel beceriyi öğreneceksiniz;

Denge ve Kararlılık

Yerçekimi ile boğuşmak yerine yerçekiminden faydalanarak suda ağırlıksız hale geleceksiniz. Dengeyi öğrenmek, su ile mücadele eden vücudunuzu sakinleştirecek ve suda çırpınan bacaklarınızı durduracaktır. Dengeli ve kararlı yapı mental olarak sakin kalmanızı ve hareketlerinizi daha iyi kontrol edebilmenizi, devamında ileri düzey yüzme becerilerini öğrenmenizi kolaylaştıracaktır.

Akıcılık ve Suda İlerleme

Suyun etrafınızdan dolaştırmak yerine suyun içinde hareket etmeyi öğreneceksiniz.
 1. Vücudunuza daha uzun, iyi hizalanmış suda daha akıcı bir şekil vermeyi,
 2. Suda dalga ve sürtünmeyi asgari düzeye indirgeyecek şekilde kulaç atmayı, akıcılık ile birlikte her kulaçla suda daha ileriye daha kolay nasıl gideceğinizi öğreneceksiniz.

Suda İlerlemek İçin Bütünsellik

Suyu köpürtmek ve karıştırmak yerine ritmik kol ve bacak hareketlerini bütünleştirerek, sadece kas gücü ile değil doğal güçleri, özellikle vücut ağırlığını da ileriye gitmeye kullanarak rahat ve yorulmadan yüzmeyi öğreneceksiniz.

KURS KİMLERE TAVSİYE EDİLEBİLİR?

Bu kurs Total Immersion Yüzme Tekniği’ni araştırmış, serbest stil yüzmeyi denemiş, uzman tavsiyesine ve desteğine ihtiyaç duyan herkese tavsiye edilebilir.
Denge ve Akış Kurs Takvimi

Kulaç ve Nefes Kursu

1km veya daha uzun mesafeyi tamamladığınızda, yorgunluk yerine, her bir kulacın tadını çıkarmış ve daha enerjik hissetmek istemez misiniz?

Kulaç ve Nefes Kursu Hakkında

AÇIKLAMA

terry-breathingEn temel yüzme içgüdümüz, suda batmayı engellemek üzere kolları ve ayakları çırpmaktır. Yüzmeye bu şekilde devam ettikçe, suda savrulan ve çırpınan uzuvla yüzmek zamanla alışkanlık haline gelmektedir. Kulaç ve Nefes Kursu, serbest stil ile yüzmede hedeflerinizi gerçekleştirmenizi, uzun ve akıcı bir şekilde yüzebileceğiniz kulacı oluşturmanıza yardım edecektir. Nefes Suda çırpınan kollar ve bacaklar bol miktarda enerji ve nefes kaybına neden olur. Etrafınızdaki suyu karıştırmak yerine, suda ilerlemeyi öğrendikçe nefes almak da daha kolay ve zahmetsiz hale gelecektir. 50m’den daha uzun yüzmeyi planlıyorsanız, nefes almak kadar nefes vermeyi de öğrenmeniz gerekir. Bilateral nefes alıp-vermek için düzgün ve sürtünmeyi azaltan hareketleri oluşturmayı öğrenmek ve antrenman yapmak gereklidir.

KURSA KİMLER KATILMALI?

Stilini iyileştirmek için mücadele eden yüzücüler, Belirli bir seviyede kalmış ve motivasyonunu kaybetmiş uzun-mesafe yüzücüleri, ya da triatletler, Yeni yüzme becerileri ve teknik alıştırmalar öğrenerek sudaki özgüven ve konforunu artırmak isteyen yüzücüler,

KURSTA NE ÖĞRENECEKSİNİZ?

Kurs boyunca yorulmadan uzun mesafeleri yüzmenizi sağlayacak 2 temel beceriyi öğreneceksiniz:

Suda İlerleme

Suyu etrafınızda dolaştırmak yerine, suyun içinde ileri yönde hareket etmeyi öğreneceksiniz. Suda dalga ve sürtünmeyi asgari düzeye indirgeyecek şekilde kulaç atmayı, akıcılık ile birlikte her kulaçla suda daha ileriye daha kolay nasıl gideceğinizi deneyimleyebileceksiniz.

Suda İlerlemek ve Nefes Almak için Bütünsellik

Suyu köpürtmek ve karıştırmak yerine, ritmik kol ve bacak hareketlerini bütünleştirerek, sadece kas gücü ile değil doğal güçleri(suyun kaldırma kuvveti ve yerçekimi), özellikle vücut ağırlığını da ileriye gitmeye yönlendirerek rahat ve yorulmadan yüzmeyi öğreneceksiniz. Nefes yönetimini ve nefesi kulaçlarınızdan bağımsız biçimde yönetmek yerine kulaçlarınızla senkronize ederek kullanmayı öğreneceksiniz.

KURS KİMLERE TAVSİYE EDİLEBİLİR?

Bu kurs daha önce “Denge ve Akış Kursu’na katılmış yüzücülere ve Total Immersion Yüzme Tekniği’ni araştırmış, serbest stil yüzmeyi denemiş, uzman tavsiyesine ve desteğine ihtiyaç duyan herkese tavsiye edilebilir.
Kulaç ve Nefes Kurs Takvimi

Video Analiz Servisi

Kurslara katılmadan önce tavsiye almak ve kurslara katıldıysanız, gelişme fırsatlarına sahip olmak için faydalı bir servistir.

Video Analiz Servisi

VİDEO ANALİZ SERVİSİ NEDİR?

Video Analiz Servisi

Video Analiz Servisi

Video Analiz yüzücüye kendisinin suyun dışında ve içinde nasıl hareket ettiği konusunda objektif bilgi sağlar. Kaydınız sırasında yüzerken özellikle incelenmesi istediğiniz kulaç bileşenleriniz belirtebilirsiniz.

VİDEO ANALİZ SERVİSİ SİZE NE SAĞLAR?

 • Yüzerken iyileştirmesi gereken en önemli 3 noktayı tespit eder ve bir sonraki seviyeye geçmeden önce düzeltilmesi gereken bağımsız noktaları tespit etmenizi sağlar.
 • Analize dayalı olarak alıştırma, odak noktaları ve düzeltilmesi gereken noktalar konusunda tavsiyeler alabilirsiniz.

VİDEO ANALİZ SERVİSİNDEN NASIL FAYDALANIRIM?

i) Kurs ya da özel ders sırasında antrenörünüzden videonuzu çekmesini ve analiz etmesini talep ederek.

ii) Kendi Videonuzu alttaki kurallara göre çekip online olarak paylaşarak.

3 adet video göndermeniz beklenir. Videonuz antrenöre ulaştıktan sonra 2 gün içinde analiz edilir ve takip eden gün içinde sizinle paylaşılır.

Genel video analizi için alttaki perspektiflerden çekim yapmanız gerekir.

 1. Su altında yandan, havuzda iseniz yüzülen kulvarın yanındaki kulvardan
 2. Havuz kenarından ya da suyun dışında yan taraftan
 3. Havuzun başından ya da suyun dışında karşıdan

Her bir video parçası 10-20 saniye uzunluğunda ve 10 ila 15 kulaç içerecek uzunlukta olmalıdır.

Çekim Notları:

 • Işıklandırmanın yüzücünün görülebileceği kadar yeterli olmasına dikkat edilmelidir.
 • Suyun yüzücünün su altında görülebileceği kadar berrak olmasına dikkat edilmelidir.
 • Yüzücüyü görünür alanın ortasında tutmaya gayret ediniz.
 • Kamerayı sabit tutunuz.
 • Videolarınızı sosyal medya üzerinden ya da .mp4 veya .mov uzantılı dosya tiplerinden paylaşabilirsiniz.

İlerleten Hareketler

Two Beat Kick ve Catch olmak üzere suda gücünüzü ileriye doğru yönlendirmeyi öğreneceğiniz ve Kulaç ve Nefes Kursu'nda öğrendiğiniz becerileri de kullanarak, yüzme potansiyelinizi en üst düzeye çıkarmaya yardımcı olacak kurstur.

İlerleten Hareketler Kursu Hakkında

BU KURSU KİMLER ALMALI?

 • Kulaç ve Nefes Kursu’na katılmış yüzücüler ya da hafta sonu yapılan kurslarımızdan herhangi birisine katılıp, öğrendiklerini deneyimlemiş yüzücüler,
 • Yeni yüzme becerileri ve teknik alıştırmalar öğrenerek, stilini bir üst seviyeye taşıma isteyen yüzücüler,
 • Yüzerken birden fazla noktaya odaklanabilen ve bütünsel olarak yüzmeye hazırlanan yüzücüler bir sonraki adıma hazır demektir.

KURSTA NE ÖĞRENECEKSİNİZ?

Suda senkronize biçimde ilerlemeyi sağlayan ana bileşenleri bir arada kullanmayı öğreneceksiniz. 

Kulacın suya giriş zamanlaması, vücudun rotasyonu, suyu yakalama ve entegre ikili tekme kursta anlatılacak konulardır.

Suda ilerlerken aynı zamanda hareketlerinizin bütününü kontrol etmeyi ve vücudunuzun suda nasıl ilerlediği ve çevreden gelen geri bildirimleri daha hızlı ve kolay yüzmek için farklı odak noktalarına nasıl taşıyacağınız kursun temel konularıdır.

İlerleten Hareketler Kurs Takvimi

Tempo ve Hız Kursu

Tahmine dayalı sonuçları ve ağır antrenman külfetini yüzme deneyiminizden çıkarmak, kulaçların sayısı ve zamanlamasından oluşacak farklı kombinasyonları öğrenmek, yüzme deneyiminizi değiştirecektir.

Tempo ve Hız Kursu Hakkında

BU KURSU KİMLER ALMALI?

 • Tahmine dayalı sonuçları ve ağır antrenman külfetini yüzme deneyiminden çıkarmak isteyen, uzun mesafe yüzenler ve motivasyonunu kaybetmiş deneyimli yüzücüler bu kursa katılabilirler.
  • Ayrıca, Kulaç ve Nefes Kursu’na katılan ya da hafta sonu yapılan kurslarımızdan herhangi birisine katılan yüzücüler bir sonraki adıma hazır demektir.

KURSTA NE ÖĞRENECEKSİNİZ?

Hızlı yüzmeyi, garanti altına almanın yolu beyninizi ve sinir sisteminizi de dahil ederek istediğiniz kadar uzun ve hızlı yüzerken, uzun, akıcı ve rahat kulaçları oluşturmaktır.

Bu kursta size bunu üç adımda anlatacağız:

 • Kişiselleştirilmis Kulaç Uzunluğu:
  Kişisel özelliklerinize, boynunuza bağlı olarak, havuzda belirli bir mesafeyi kat etmek için atmanız gereken en uygun kulaç sayısı aralığını tespit etmek. Mesafeye Atılan Kulaç (“MAK“) Aralığı
 • Kulaç Uzunluğu Adaptasyonu:
  Minimum zorlanma ve maksimum kolaylıkla kişisel olarak belirlenen kulaç sayınızı stratejik biçimde nasıl kullanacağınızı öğrenin.
 • Kulaç Boyu ve Kulaç Atım Oranının Kullandırılması:
  Tempo Trainer(Suda Çalışan Metronome diğer adıyla Wetronome) kullanmayı  öğrenin.
  Tempo Trainer kişisel kulaç atim oranı ve kulaç sayısı ile kombinasyon içinde kullanılır. Bu kombinasyon;
  (i) Sürdürülebilir Hız-Belirlenen mesafeyi tutarlı bir süre ve hızda kolaylıkla bitirmenin yoludur.
  (ii) Hızlı ve Akıllı – Mesafeyi kat etmek için hızın, temponun ve zamanın akıllıca ve kolayca ayarlanması.

tempotrainerpro

Tempo Trainer Pro

 

Bu yaklaşım yapısı herkese yan tek tip bir kalıp kurs yerine tamamen özelleştirilmiş beraberinde matematiksel özellik ve öngörü ile size özel antrenman planının hazırlanmasına olanak sağlar.

Bu kursa video analiz seansı da dahildir.

Video Analiz Servisi

Video Analiz Servisi

Tempo Ve Hız Kurs Takvimi